Kasprowy Wierch

Chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać! Kasprowy Wierch należy do czołówki najchętniej odwiedzanych szczytów w Tatrach i to o każdej porze roku. Z góry można podziwiać piękną panoramę, która rozciąga się na całą Orlą perć, Czerwone Wierchy, Giewont i Świnicę. Dla jeszcze lepszych widoków polecamy wyjechać na szczyt kolejką linową, która wywiezie Was na wysokość 1959 m n.p.m. Warto kupić bilety jedno lub dwustronne przez Internet, ponieważ pod Kasprowym od samego rana ustawia się cała masa chętnych.

Natomiast dla wielbicieli górskich wędrówek polecamy malowniczy niebieski szlak, rozpoczynający się w Kuźnicach. Trasa biegnie przez mostek na potoku Bystra i dalej przez Halę Gąsienicową aż po Schronisko Murowaniec. Tam szlak zmienia się na żółty i prowadzi do celu wędrówki. Wejście na Kasprowy Wierch niebieskim szlakiem zajmuje średnio 3,5 godziny, ale zdecydowanie warto, bo przez całą trasę będą towarzyszyć Wam przepiękne widoki.

Jeśli jednak szukacie łatwiejszej i dostępnej drogi, polecamy szlak zielony. Jest on uznawany za najłatwiejszą tatrzańską trasę, choć ostatnie podejście z racji na wysokość Kasprowego Wierchu, może być wymagające. Ale czego się nie robi dla tych widoków!